Pradinių klasių mokinių vasaros stovyklos „Aš, tu ir vasara“ ketvirtoji diena

• Paskelbė : Gytis Malatokas
  • Paskelbta: 2024-06-19
  • Kategorija: Aktualijos

Birželio 18 dieną vasaros stovyklos „Aš, tu ir vasara“ stovyklautojai praleido Kleboniškių kaimo buities muziejuje. Vaikai susipažino su vieta, kurioje atkurta ypatinga XIX a. ir XX a. pradžios kaimo atmosfera: kaimo pastatais ir juose įrengtomis interjero ekspozicijomis, senovinių daiktų kolekcijomis, ir dalyvavo net keliose edukacijose. Edukacijoje „Kaip būdavo pramogaujama“ stovyklautojai išgirdo įdomių istorijų apie tai, kodėl ir kaip atsirado žaidimai bei rateliai, kaip pramogaudavo to meto vaikai ir jaunimas ir muziejaus pievelėje praktiškai išbandė mūsų senolių pamėgtus žaidimus ir pramogas. Edukacijos „Lino kelias“ metu vaikai susipažino su linų auginimo ir apdorojimo tradicijomis, darbais bei jiems reikalingais įrankiais, kiekvienas išbandė linų apdirbimo darbus ir net pasigamino linų pluoštą. Edukacijoje „Žolynų galias atrandant“ stovyklautojai mokėsi pažinti ir atskirti vaistažoles, pajausti jų kvapų įvairovę. Smagiausia buvo išsirinkus labiausiai patikusias žoleles pasigaminti arbatą ir pažinti vaistažolių skonį. Apsilankymą Kleboniškių kaimo buities muziejuje užbaigėme ragaudami muziejaus darbuotojų paruoštą vaistažolių arbatą ir skanaudami pyragą, iškeptą pagal senovinį receptą.