Pradinių klasių mokinių vasaros stovykla „Aš, tu ir vasara“ – antroji diena

• Paskelbė : Gytis Malatokas
  • Paskelbta: 2024-06-14
  • Kategorija: Aktualijos

Birželio 14 dieną vasaros stovyklos „Aš, tu ir vasara“ stovyklautojai vyko traukiniu maršrutu Šeduva - Panevėžys - Šeduva. Dauguma vaikų traukiniu vyko pirmą kartą, tad ši išvyka jiems virto įdomia edukacija ir smagiu laiku. Vaikai susirado kelią iki perono, reikiamą traukinį, vagoną, buvo atsakingi už savo bilietą: saugojo jį kelionės metu ir parodė kontrolieriui. Riedėdami traukiniu stebėjo gamtą, kaimus, kuriuos pravažiuoja, traukinio aplinką, išklausė traukinio palydovės pasakojimą apie traukinio valdymą, apžiūrėjo mašinisto darbo vietą, savo įspūdžius fiksavo ,,Kelionių dienoraštyje“.

Panevėžyje vaikai dalyvavo VšĮ ,,Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ edukacinėje programoje „Panevėžio siaurukas + drezina“. Edukacijos metu sužinojo geležinkelių istoriją, kuo traukinių transportas ypatingas, kokiu greičiu jis važiuoja, kas jais gabenama, apžiūrėjo įvairių vagonų ekspoziciją, Panevėžio  siauruko  stotį, depą, garvežinę. Vaikai turėjo galimybę pavažiuoti siauruoju traukiniu ir palyginti jį su šiuolaikiniu, o pasivažinėjimas rankine drezina buvo nuostabiausia edukacijos dalis. Taip nepastebimai prabėgo įdomi ir linksma pažinties su traukiniais diena!