Europos mokinių stovykla-įstaigų bendradarbiavimo rezultatas

Trys Šeduvos gimnazijos mokiniai, besimokantys Radviliškio dailės mokykloje turėjo galimybę stovyklauti   Vokietijoje. Ši stovykla – tai dovana konkurso „65. Europäischen Wettbewerbs“ nugalėtojams, „eTwinning“ projekto „Forget me not“ dalyviams.

Savaitės trukmės renginys vyko EUROPAHAUS Marienberg  – moderniame konferencijų, seminarų ir poilsio centre. Stovyklos tikslas – paskatinti jaunimą atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis bei sustiprinti Europos bendrystės jausmą. Stovykloje mokiniai susipažino, pristatė vieni kitiems vykdytus projektus bei savo šalis. Po to vyko darbas tarptautinėse grupėse „Europos ateities laboratorijoje“. Mokiniams reikėjo pasirinkti aktualią Europai temą ir sukurti vizualų jos pristatymą. Jaunimas buvo skatinamas mąstyti, diskutuoti ekologijos ir politikos klausimais. Bendradarbiaudami ir pasitelkę savo gebėjimus mokiniai labai sumaniai atliko šias užduotis bei išradingai visą tai pristatė. Ekskursijos metu aplankyti įspūdingi sakralinės architektūros šedevrai – didingoji gotikinė Kelno katedra, moderni Centrinė Kelno mečetė. Taip pat susipažinta su vienu gražiausių ir seniausių Vokietijos miestu – Koblencu.

Deimantas: „Tai buvo viena iš nuostabiausių patirčių. Stovyklos metu susipažinau su kitomis kultūromis bei įvairiais žmonėmis, ypač susidraugavau su bendraamžiais iš Vokietijos ir Graikijos. Laisvalaikiu kartu smagiai leidome laiką žaisdami krepšinį, stalo tenisą, boulingą. Buvo labai smagu dirbti grupėse kartu su kitų tautybių žmonėmis, praplėčiau savo akiratį, manau, jog patobulėjau kaip asmenybė ir ši patirtis padės man gyvenime. Siūlyčiau visiems pabandyti patekti į bent vieną tokį renginį.“

„Labai džiaugiuosi, kad sūnui buvo suteikta galimybė nuvykti į šią stovyklą. Manau buvo įdomu pamatyti šalį, pasisemti naujų žinių, naudinga patobulinti užsienio kalbos žinias, smagu pabendrauti su kitais, skirtingų šalių, jaunuoliais. Sūnus grįžo kupinas įspūdžių ir laimingas.“

Didžiuojuosi mokiniais Deimantu Sereika, Paulina Čepaite ir Roku Oleinikovu už draugiškumą, mandagumą, išradingą komandinį darbą  – jie puikiai atstovavo Lietuvą! Esu dėkinga gimnazijos administracijai už suteiktas sąlygas projektinei ir meninei veiklai, mokytojams A. Poškai ir R. Juškienei už mokinių skatinimą, taip pat tėveliams – už kelionės išlaidų vaikams apmokėjimą. Tikiuosi ir ateityje tokio gražaus bendradarbiavimo.

Projekto vadovė Radviliškio dailės mokyklos mokytoja Gražina Likpetrienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas