“eTWINNING” nacionaliniai apdovanojimai ir mokymai “Inkliuzinis ugdymas – mokykla visiems”

Šių metų rugpjūčio 23–25 d. Vilniuje vyko renginys, į kurį susirinko beveik šimtas mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų iš visos Lietuvos, kurie dalyvavo švietimo mainų paramos „eTwinning“ programoje ir vykdė įvairius projektus. Jiems, kaip ir Šeduvos gimnazijos atstovams, buvo įteikti Nacionaliniai kokybės ženkleliai. Gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Aušra Poškienė kokybės ženkleliu buvo įvertinta už sėkmingą tarptautinio projekto „SMURFS, the travellers…“ įvykdymą, o bibliotekininkė Vita Kasarauskienė – už nacionalinį projektą „Mano raidelės“.

Renginio tikslas buvo ne tik apdovanoti  patyrusius „eTwinning“ projektų vykdytojus, įgyvendinusius projektus 2016–2017 mokslo metais, bet ir skatinti juos dalintis savo patirtimi ir kurti projektus inkliuzijos tema. Seminaro metu turėjome galimybę užmegzti kontaktus būsimam bendradarbiavimui, išgirdome Nacionaliniais kokybės ženkleliais apdovanotų projektų vykdytojų gerąją patirtį, praktiškai išbandėme mobiliesiems įrenginiams skirtas edukacines programėles, komandoje mokėmės planuoti projekto veiklas, jų įgyvendinimo procesą.

Projektai inkliuzijos ir įvairovės tema sprendžia problemas, su kuriomis susiduria moksleiviai, turintys mažiau galimybių. Tai yra jauni žmonės, dažniau atsiduriantys nepalankiose situacijose nei jų bendraamžiai, nes patiria atskirties veiksnių bei kliūčių. Programa „eTwinning“ gali pasiūlyti daugiau galimybių šiems moksleiviams prisidėti prie inkliuzijos stiprinimo ugdymo proceso. Projektai, nagrinėjantys inkliuzijos temas, švietimo darbuotojus skatina gilinti žinias bei lavinti įgūdžius ir atitinkamas elgsenas, būtinas toleruoti, suprasti ir vertinti žmonių skirtumus visuomenėje.

Sugrįžome įgiję naujos patirties, kaip stiprinti kultūrų supratimą, ypač tarp moksleivių iš nepalankios socialinės bei ekonominės aplinkos, kaip spręsti problemas, susijusias su jų mokymusi, kaip įtraukti juos į įvairias veiklas. Stengsimės tą patirtį sėkmingai įgyvendinti praktinėje veikloje.

Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė,

Aušra Poškienė, Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas