Paminklinės lentos atidengimas

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2019-06-13
  • Kategorija: Renginiai

Šeduvos gimnazijos šimtmečio šventei artėjant, stengiamasi įamžinti mokyklos istoriją. Todėl birželio 12-osios popietę mokytojai ir mokiniai rinkosi prie Kėdainių gatvėje stovinčio namo (Nr. 51), kur buvo atidengta paminklinė lenta, liudijanti, kad čia 1919 metų sausio 7 dieną įvyko Pirmasis pedagogų tarybos posėdis ir pradėjo veikti „Saulės“ progimnazija. Renginio pradžią paskelbė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Makutienė. Buvo pristatyta trumpa šio įvykio istorija. Po to kalbėjo Nijolė Bukauskaitė–Sušinskienė, mokytojo – kraštotyrininko Antano Bukausko dukra, su tėvais gyvenusi šiame name. Ji pateikė įdomių faktų apie prieš 100 metų veikusią progimnaziją, pasakojo, kaip keitėsi šio pastato savininkai, Šeduvos miesto bendruomenei palinkėjo aktyviau dalyvauti gimnazijos renginiuose. Susirinkusiuosius pasveikino Vytautas Simelis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas. Jis pasidžiaugė, kad puoselėjama atmintis, stengiamasi išsaugoti istoriją.