Tarptautinio Nordplus projekto dalyvių viešnagė Estijoje

Šeduvos gimnazijoje 2018-2020 metais vykdomas NORDPLUS JUNIOR  klasių mobilumo  projektas ,,Iš gelmių į paviršių“. Projekto tikslas – išsiaiškinti vandens svarbą žmogaus gyvenime, jo panaudojimą, vandens telkinių įvairovę, ekologines problemas ir jų sprendimo būdus Lietuvoje, Estijoje ir Suomijoje.

Spalio 6 -12 dienomis Narvos mieste, Estijoje vyko baigiamosios projekto veiklos, kuriose  dalyvavo Šeduvos gimnazijos mokinių komanda  ir mokytojos Salomėja Krencienė ir Aušra Mickutė. Pirmąją viešnagės dieną susipažinome su Narvos kalbų licėjumi, dalyvavome estų kalbos, choreografijos, muzikos pamokose. Popiet laukė įspūdinga ekskursija po Narvos senamiestį ir naktinė edukacinė programa viduramžiškoje miesto pilyje. Teatralizuotoje programoje buvo prisiminti viduramžių pilies gyventojų papročiai, tradicijos.

Antrąją dieną vykome į  Sillamäe jūrų uostą, kuriame susipažinome su ekonominiais uosto veiklos  rodikliais ir perspektyvomis. Taip pat aplankėme Tartu miestą ir AHHAA mokslo centrą, kur smagiai praleidome laiką. Trečiadienį mūsų laukė biologijos pamoka pajūryje. Atlikdami įvairias užduotis ir dirbdami komandomis,  aiškinomės kuo turtinga ir unikali yra Baltijos jūra. Neišdildomą įspūdį paliko  didžiausias Baltijos šalių krioklys Valastėje ir rudeniškom spalvom žėrintis Baltijos pajūris.  Pasivaikščioję nuostabia promenada ir pasigėrėję rudeniškos jūros vaizdais vykome į Noorus Spa vandens centrą. Sekančią dieną projekto dalyviams buvo suteikta galimybė plaukti Nar(o)vos upe, kuria eina valstybinė Estijos ir Rusijos siena. Po pietų mūsų laukė paskaita Narvos miesto bibliotekoje.

Paskutiniąją viešnagės dieną Narvos kalbų licėjaus baseine vyko mokinių plaukimo varžybos, kuriose stebėjome, kaip mokiniai varžėsi greičiausio plaukiko rungtyje. Po to projekte dalyvaujantys mokytojai vedė pamokas licėjaus mokiniams, o suomių, lietuvių ir estų moksleiviai  dalyvavo geografijos ir anglų kalbos pamokose. Baigiamojoje popietėje visi dalijomės patirtais įspūdžiais, aptarėme įdomiausias veiklas, linkėjome vieni kitiems ir toliau bendrauti ir bendradarbiauti. Nuotykių ir įspūdžių kupina savaitė Estijoje prabėgo labai greitai, o kelias namo neprailgo.

Šeduvos gimnazijos informacija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas